У плакатах , створених учнями , відображено розуміння ролі рідної мови у життя кожної людини та всього народу.У художній формі семикласники показали своє ставлення до найдорожчого скарбу - рідної мови.
9 листопада у День української писемності та мови учні школи долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності.. Текст диктанту «Наші пісні» прочитав доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко
Традиційне для першокласників Свято Букварика було проведено у Гранки - Кутівській ЗОШ І-ІІ ступенів 29 травня. Попри те , що матеріал з вивченого букваря з року в рік залишається тим самим , Вірт Оксана Михайлівна , учитель 1 класу, до розробки сценарію підійшла творчо. Учасники та глядачі ніби побували у казці, в зачарованій атмосфері лісу зустрічалися зі звірятами , популярними персонажами дитячих творів. Крім першокласників , до проведення свята були залучені майже всі учні початкових класів. Діти співали веселих пісень, танцювали та розгадували загадки , нікого не залишили байдужими різноманітні ігри.
З вітальним словом до наймолодших учнів та їхніх батьків звернулася заступник директора школи Романів Галина Миколаївна , яка під музичний супровід веселого маршу вручила дітям дипломи –пам’ятки про закінчення першого класу.
Свято засвідчило, що першокласники оволоділи вмінням декламувати вірші та інсценувати їх, показали свою артистичність , пам’ять , уміння засобами виразного читання передавати зміст прочитаного . Немає сумніву , що випускники першого класу будуть багато читати, любити книгу і дружити з нею.
4 березня 2014 р. відбулася V Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник"-2014 , присвячена вшануванню пам'яті Тараса Григоровича Шевченка . У грі вперше взяли участь 20 учнів 2-9 класів Гранки-Кутівської ЗОШ І – ІІ ступенів. Похвально , що оргкомітет « Соняшника « надав можливість безкоштовно зареєструвати для участі в грі дітей пільгових категорій . Цього року такою можливістю скористалися 10 учасників.
Школярі з нетерпінням чекали як проведення конкурсу , так і його результатів , адже кожен хотів перевірити свої знання не лише з літератури, а й з українознавства.
Дипломом І ступеня регіонального рівня нагороджено ученицю 2 класу Стеців Софію.
Дипломом ІІ ступеня регіонального рівня нагороджено учня 4класу Ферцака Ярослава та учнів 6 класу Одноріг Мар’яну й Корецького Назара.
Дипломом ІІІ ступеня регіонального рівня нагороджені :
Сивулько Назар ( 5 клас );
Підсадочий Володимир ( 6 клас);
Горін Богдан ( 6 клас);
Гуменецька Юлія (8 клас).
Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!
Тиждень математики у школі
Геніальний французький вчений Блез Паскаль писав: « Предмет математики настільки серйозний, що не можна опускати можливості зробити його набагато цікавішим». Не опустили такої можливості й учителі Гранки- Кутівської ЗОШ І-ІІ ступенів Балюк Катерина Василівна та Мончак Єлизавета Сергіївна, які підготували та провели Тиждень математики.
Успішному проведенню Тижня передувала інтенсивна підготовка. Робота була спланована так, що заходи охоплювали різні сторони діяльності учнів, були цікавими та змістовними , сприяли інтелектуальному й творчому розвитку школярів. Предметний тиждень пройшов яскраво, насичено.
У перший день діти із задоволенням відгадували загадки , добирали прислів’я та приказки , в яких зустрічаються числа , слухали математичні казки та цікавинки.
У вівторок учасники поетичного клубу « Віночок» Підсадочий В., Скрут С., Земко Т., Горін Б., Корецький Н. та учень 2 класу Ухов Ілля читали власні поезії , у яких продемонстрували свою любов до цариці наук.
Наступного дня привернула увагу виставка дитячих малюнків та аплікацій з різних геометричних фігур . А в четвер усі охочі мали змогу взяти участь у проведенні щорічного Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».
Особливу активність учнів викликав конкурс « Королева Математики» , який вдався на всі 100% . За цей титул змагалися Андрієнко Ліда , Гуменецька Юлія , Василишин Віра , Яріш Романа та Скрут Софія . Цікаві конкурси для учасниць « Кравчиня-майстриня», «Вгадай мелодію» , «Веселий ерудит», « Танцюючі числа» , «Канікули», « Анаграма» , «Математична мода» проводилися паралельно з конкурсами для вболівальників. Усі захоплено слухали Балюк К.В. , яка ознайомила присутніх з деякими моментами життя видатних математиків та розкрила зв’язок даного предмета з музикою. Музичний супровід заходу забезпечував Кміть З.М. Ведучими свята " Королева математики" були Щіпна Юлія ( 3 клас ) та Токар Остап ( 5 клас).
У перервах між конкурсами звучали пісні у виконанні учнів 6 і 7 класів « Пісня про математику « , «Математична оптимістична » . Гуцульські коломийки заспівали учні 3-4 класів. Наконечний Максим підготував інсценівку « Посилка з міністерства».
« Королевою Математики» стала учениця 8 класу Гуменецька Юлія , а семикласників визнано кращими вболівальниками .
Кожна з учасниць отримала нагороду , глядачі – хороший настрій , а педагоги довели , що математика може бути не тільки потрібною , але й цікавою .
Вітаємо переможців !
Учасники поетичного клубу « Віночок» Одноріг Мар’яна , Яременко Михайло , Гуменецька Юлія , Андрієнко Ліда , Яріш Романа , Скрут Софія , Земко Таня зайняли ІІІ місце в районному конкурсі інсценізацій творів Шевченка. Школярі продемонстрували не лише акторські здібності , а й глибоке розуміння твору , його настрій . Майстерно зіграла роль дівчини- тополі Одноріг Мар'яна.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Саме ці слова Ліни Костенко найяскравіше характеризують постать Великого Кобзаря, людини світлого розуму й важкої долі,духовного натхненника українського народу .
Ювілей Шевченка — великий день у житті кожного українця. А цьогорічний – особливий , бо відзначаємо його у складний для держави час.
Учні та педагоги нашої школи теж долучилися до відзначення уродин Великого Кобзаря і провели ряд заходів, зокрема : виставку дитячих малюнків « Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем», книжково-ілюстративну виставку«Кобзареве слово – вічне», конкурси на кращого читця поезій, виховні години .
Учниця 7 класу Яріш Романа стала переможцем районного етапу конкурсу « Об’єднаймося ж ,брати мої» , а 13 березня була на обласній конференції Спілки письменників Львівщини . Під час урочистостей юним поетам було вручено збірки , до яких увійшли їхні твори.
Учасники поетичного клубу « Віночок» взяли участь у районному конкурсі інсценізацій творів Шевченка.
Серед низки проведених заходів найяскравішою була літературно-мистецька композиція « Свою Україну любіть …», у якій взяли участь учні й педагоги школи та художні колективи Народного дому . Організатор заходу Яріш Н.М. намагалася донести до всіх учасників та гостей свята воістину багатогранну й невичерпну, глибоку і завжди актуальну творчість Великого Кобзаря . У кожному слові, кожному рядку безсмертних творів звучала гаряча любов до рідного краю.
Учасники й гості , об’єднані творчістю Шевченка та його ідеями , згуртовані небезпекою, яка нависла над Україною, вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання , а школярі пройшли у жалобній ході із запаленими лампадками .
Учитель української мови Челядин Л.Є. акцентувала увагу на неповторності Шевченкового слова.
Твори Т.Г.Шевченка є світочем у дні смути та зневіри, закликом до перемоги у борні за справедливість.
Немеркнуча слава Кобзаря, його натхненне слово і сьогодні живить кожного з нас.
Вибір є...
Моя Україно – моє ти життя…
Сьогодні в руїні – нема каяття
У наших верховних високих мужів ,
Народ український терпів з правіків.
Свободи і правди , і світла нема.
Хіба на таке сподівались життя ?
Ви кажете: « Вільна , соборна , бува !»
Неправда , стоїть на колінах Вкраїна моя !
Стоїть і благає: « Прийди , захисти ,
Останню надію і волю спаси ,
До зброї Шевченкове слово візьми
Й закони козацькі , їх дух принеси !
Не смій зупинятись , назад не вертай ,
Бо зразу ж загине весь отчий наш край.
Цей шанс ми не можемо просто віддать ,
Бо наші наступники нам не простять.»
Гамірно довкола на шкільнім дворі:
Знов на нашу сливу сіли снігурі,
Обліпили дружно, смакують зерно,
Що на годівничці взимку наросло.
Тут завжди їм раді учні-дітлахи,
Радісно вітають , гостять залюбки,
Сиплють пташкам крихти , печиво дають ,
Хліб , насіння , сало – все туди несуть.
І живе пташина – не страшна зима,
Бо її годує щира дітвора.
І допоки буде цей зв’язок міцний,
Служить нам природа у красі своїй.
Метою конкурсу є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики.
Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики.
Особливість конкурсу полягає у тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожна дитина знає, що це ,насамперед, особиста перемога.
«Поспішай до мене, але до себе насамперед».Саме ці слова давньоримського філософа Сенеки є девізом конкурсу .